Ωρολόγιο Πρόγραμμα ΕΣΠΕΡΙΝΟΥ ΕΠΑΛ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ 2019-20  

Παρακαλούνται οι μαθητές που εχουν ενταχθεί σε τμήματα Γενικής Παιδείας  να ελέγχουν αν το όνομα τους βρίσκεται στη λίστα του απουσιολογίου του τμήματος που παρακολουθούν.

"ΝΕΟ" 9ο Ωρολόγιο Πρόγραμμα απο 24/02/2020  

α) Μαθήματα Ειδικότητας Τάξεων Β, Γ και Δ

β) Μαθήματα Γενικής Παιδείας Τάξεων Α, Β, Γ και Δ

   

Ώρα Ελλάδας  

   
   

Επισκέπτες  

2285428
Σήμερα1179
Χθες2518
Εβδομάδα6270
Μήνας11467
Συνολικά από 1/10/2012 ημερομηνία ανάρτησης της ιστοσελίδας μας2285428
Logged In Users Online
-
   

Ημερολόγιο  

«  Αύγουστος 2020  »
ΔΤΤΠΠΣΚ
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
   

Εορτολόγιο  

   

H Ip σας είναι:  

35.172.233.215
   

Εξ' Αποστάσεως Εκπαίδευση

Λεπτομέρειες

Επείγον

Θα παρακαλούσαμε όλους τους μαθητές του σχολείου που έχετε email (ακόμα και κάποιου οικείου σας προσώπου που θα μπορούσε να σας ενημερώνει) είτε μπορείτε άμεσα να δημιουργήσετε, να μας το αποστείλετε στην παρακάτω διεύθυνση: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

προκειμένου να περαστεί στο πληροφοριακό σύστημα της σχολικής μονάδας μας. Θα ήταν σκόπιμο το περιεχόμενο του μηνύματος που θα μας στείλεται να είναι της παρακάτω μορφής:

π.χ. Μιχαλάκης Δημήτρης This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

δηλαδή το ονοματεπώνυμο σας και το email σας.

 

Η επαφή σας με το σχολείο συνεχίζεται μέσω:

1. Σύγχρονης Εκπαίδευσης (Ζωντανό μάθημα με τον εκπαιδευτικό),

2. Ασύγχρονης Εκπαίδευσης (Σημειώσεις για επανάληψη από τον εκπαιδευτικό).

Παρακάτω θα βρείτε α) το Ωρολόγιο Πρόγραμμα για όσα μαθήματα θα προσφερθούν με Σύγχρονη Εκπαίδευση, και β) Ψηφιακές Σημειώσεις ανά εκπαιδευτικό.

Θα επιθυμούσαμε να επισκέπτεστε τακτικά αυτήν εδώ την τοποθεσία, καθώς θα ενημερώνεται συνεχώς, πάντα βέβαια και από τις οδηγίες που θα λαμβάνουμε από το Υπουργείο Παιδείας.

Όλη αυτή η διαδικασία είναι πρωτόγνωρη και για εμάς. Όσοι επιθυμείτε και έχετε και τη δυνατότητα, μπορείτε να αξιοποιήσετε τις προτεινόμενες μεθόδους χρήσης των Νέων Τεχνολογιών για τη συνέχιση της εκπαιδευτικής διαδικασίας.

 

  • Πριν συνδεθείτε στη ζωντανή διδασκαλία με τον καθηγητή σας πατώντας στην τελευταία στήλη του πίνακα τον αντίστοιχο Σύνδεσμο, θα πρέπει να ακουληθήσετε τις παρακάτω οδηγίες:

 

Οδηγίες προς Εκπαιδευτικούς

 

Οδηγίες προς Μαθητές

 

Ωρολόγιο Πρόγραμμα για Σύγχρονη Εκπαίδευση  

 
Τάξη ΔΗμερομηνίαΏραΤμήμα/ΕιδικότηταΚαθηγητήςΜάθημαΣύνδεσμος
Δευτέρα 4 Μαίου 202018.00-20.00ΠληροφορικήςΜιχαλάκης ΔημήτρηςΔίκτυα Υπολογιστών Πανελλαδικέςhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/michalakisd
Δευτέρα18.00-20.00ΑισθητικήςΣγουρίδου ΡωξάνηΥγιεινή https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/sgouridour
Δευτέρα18.00-20.00ΦυσικοθεραπείαςΣγουρίδου ΡωξάνηΥγιεινή https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/sgouridour
Δευτέρα19.30-21.00ΝαυτικώνΛιαδάκης ΣτάμοςΕφαρμογές Δ.Κ.Α.Σ. (Ε)https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/sliadakis 
Τρίτη17.30-19.00Δ1Λεοντή ΕυτυχίαΆλγεβραhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/efleonti
Τρίτη19.30-21.00Δ2Λεοντή ΕυτυχίαΆλγεβραhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/efleonti
Τρίτη18.00-19.30ΟχημάτωνΑμπατζής ΠαναγιώτηςΤεχνολογία Ελέγχου Δαιαγνώσεων (Ε)https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/pabatzis
Πέμπτη18.00-20.00ΑισθητικήςΣγουρίδου ΡωξάνηΥγιεινή https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/sgouridour
Πέμπτη18.00-20.00ΦυσικοθεραπείαςΣγουρίδου ΡωξάνηΥγιεινή https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/sgouridour
Πέμπτη19.00-21.00ΝαυτικώνΣιγάλας ΒασίλειοςΝαυσιπλοΐαhttps://meetingsemea.webex.com/meet/b.sigalas31
Πέμπτη 14 Μαίου 202018.00-20.00ΟχημάτωνΗλίας ΝικόλαοςΜΕΚhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/nikhli
Πέμπτη18.00-20.00ΟικονομίαςΓκούβης ΔημήτριοςΦορολογική Πρακτικήhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/dgouvis
Παρασκευή19.00-20.00ΑισθητικήςΣγουρίδου ΡωξάνηΑισθητική Άκρων

 https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/sgouridour

Παρασκευή 15 Μαίου 202018.00-20.00  Πληροφορικής Μιχαλάκης Δημήτρης Python Πανελλαδικές https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/michalakisd 
Παρασκευή18.00-20.00ΝαυτικώνΠέτρου ΕυστράτιοςΝαυτικό Δίκαιοhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/stratospetroy
Παρασκευή18.00-20.00ΗλεκτρονικώνΚορδογιάννης ΓεώργιοςΔίκτυα Υπολογιστώνhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/s17fox
Παρασκευή18.00-20.00ΟικονομίαςΓκούβης ΔημήτρηςΦορολογική Πρακτικήhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/dgouvis
Παρασκευή 15 Μαίου 202018.00-19.30ΟχημάτωνΑμπατζής ΠαναγιώτηςΤεχνολογία Ελέγχου Διαγνώσεων (Ε)https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/pabatzis

 

Τάξη ΓΗμερομηνίαΏραΤμήμα/ΕιδικότηταΚαθηγητήςΜάθημαΣύνδεσμος
Δευτέρα18.00-19.30ΠληροφορικήςΤζήρου ΓεωργίαΒάσεις Δεδομένωνhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/yulietzirou 
Δευτέρα 11 Μαίου 202018.00-20.00ΠληροφορικήςΜιχαλάκης ΔημήτρηςΔίκτυα Υπολογιστών Πανελλαδικέςhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/michalakisd
Δευτέρα18.00-20.00ΑισθητικήςΣγουρίδου ΡωξάνηΥγιεινή https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/sgouridour
Δευτέρα18.00-20.00ΚομμωτικήςΣγουρίδου ΡωξάνηΥγιεινή https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/sgouridour
Δευτέρα18.00-20.00ΦυσικοθεραπείαςΣγουρίδου ΡωξάνηΥγιεινή https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/sgouridour
Τρίτη11.00-13.00ΗλεκτρολογίαςΜαρίνος ΠαναγιώτηςΗλεκτροτεχνίαhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/retep302
Τρίτη19.30-21.00ΝαυτικώνΛιαδάκης ΣτάμοςΝαυσιπλοΐα (Ε)https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/sliadakis 
Τρίτη18.00-19.00Γ3Αντωνιάδης ΓεώργιοςΆλγεβραhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/antg40
Τρίτη19.30-20.30Γ2Αντωνιάδης ΓεώργιοςΆλγεβραhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/antg40
Τρίτη18.00-20.00Γ4Βρικέλλη ΒασιλείαΝέα Ελληνικάhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/bacileiabrikelli
Τρίτη18.00-19.30ΟχηματωνΑμπατζής ΠαναγιώτηςΤεχνολογία Ελέγχου Διαγνώσεωνhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/pabatzis
Τετάρτη16.00-18.00Γ4Λεοντή ΕυτυχίαΆλγεβραhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/efleonti
Τετάρτη18.00-20.00Γ4Βρικέλλη ΒασιλείαΝέα Ελληνικάhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/bacileiabrikelli
Πέμπτη18.00-20.00Γ1Λεοντή ΕυτυχίαΆλγεβραhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/efleonti
Πέμπτη11.00-13.00ΗλεκτρολογίαςΜαρίνος ΠαναγιώτηςΗλεκτρικές Μηχανέςhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/retep302
Πέμπτη18.00-19.00ΠληροφορικήςΤζήρου ΓεωργίαΒάσεις Δεδομένωνhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/yulietzirou 
Πέμπτη18.00-20.00ΑισθητικήςΣγουρίδου ΡωξάνηΥγιεινή https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/sgouridour
Πέμπτη18.00-20.00ΚομμωτικήςΣγουρίδου ΡωξάνηΥγιεινή https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/sgouridour
Πέμπτη18.00-20.00ΦυσικοθεραπείαςΣγουρίδου ΡωξάνηΥγιεινή https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/sgouridour
Πέμπτη19.00-21.00ΝαυτικώνΣιγάλας ΒασίλειοςΝαυσιπλοΐαhttps://meetingsemea.webex.com/meet/b.sigalas31
Πέμπτη 14 Μαίου 202018.00-20.00ΟχημάτωνΗλίας ΝικόλαοςΜΕΚhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/nikhli
Πέμπτη18.00-20.00ΟικονομίαςΓκούβης ΔημήτριοςΦορολογική Πρακτικήhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/dgouvis
Παρασκευή19.00-20.00ΑισθητικήςΣγουρίδου ΡωξάνηΑισθητική Άκρων

 https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/sgouridour

Παρασκευή 15 Μαίου 202018.00-20.00ΠληροφορικήςΜιχαλάκης ΔημήτρηςPython Πανελλαδικέςhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/michalakisd
Παρασκευή18.00-20.00ΝαυτικώνΠέτρου ΕυστράτιοςΝαυτικό Δίκαιοhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/stratospetroy

Παρασκευή

18.00-20.00ΗλεκτρονικώνΚορδογιάννης ΓεώργιοςΔίκτυα Υπολογιστώνhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/s17fox

Παρασκευή

18.00-20.00ΟικονομίαςΓκούβης ΔημήτρηςΦορολογική Πρακτικήhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/dgouvis

Παρασκευή 15 Μαίου 2020

18.00-19.300χημάτωνΑμπατζής ΠαναγιώτηςΤεχνολογία Ελέγχου Διαγνωσεωνhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/pabatzis

 

Τάξη ΒΗμερομηνίαΏραΤμήμα/ΕιδικότηταΚαθηγητήςΜάθημαΣύνδεσμος
Δευτέρα 4 Μαίου 202018.00-19.30ΠληροφορικήςΣτρούμπα ΑικατερίνηΥλικό και Δίκτυαhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/stroumpak
Τρίτη 5 Μαίου 202018.00-20.00Β1,Β2,Β3,Β4Παλαιολόγου ΑθηνάΦυσικήhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/athinapalaiologou
Τρίτη 5 Μαίου 202018.30-19.30ΝαυτικώνΛιαδάκης ΣτάμοςΝαυσιπλοΐα (Ε)https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/sliadakis
Τετάρτη 6 Μαίου 202018.00-19.30ΠληροφορικήςΤζήρου ΓεωργίαΑνάπτυξη Ιστότοπωνhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/yulietzirou 
Τετάρτη 6 Μαίου 202018.00-20.00ΟικονομίαςΓκούβης ΔημήτριοςΕφοδιαστικήhttps://minedu-gov-gr.webex.com/meet/dgouvis

  

ΤΑΞΗ Α

Τμήμα

Ημερομηνία

Ώρα

Καθηγητής

Μάθημα: Αρχές Ηλεκτρολογίας-Ηλεκτρονικής

Σύνδεσμος webex

Α2

Τετάρτη 29 Απριλίου 2020

 

18.00-20.30

Μαδυτινός Ευστράτιος

Επαναληπτικό μάθημα με χρήση Εικονικού εργαστηρίου προσομοίωσης

https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/maditino

Α3

Δευτέρα 4 Μαΐου 2020

 

18.00-20.30

Μαδυτινός Ευστράτιος

Επαναληπτικό μάθημα με χρήση Εικονικού εργαστηρίου προσομοίωσης

https://minedu-gov-gr.webex.com/meet/maditino

ΟΔΗΓΙΕΣ

Επειδή η Α τάξη δεν έχει ακόμα συμμετάσχει σε κάποιο μάθημα εχουμε εντάξει στο πρόγραμμα αυτήν την ειδική διδασκαλία που μπορούν να παρακολουθήσουν όσοι ήδη παρακολουθούν σαν μάθημα επιλογής το μάθημα «Αρχές Ηλεκτρολογίας Ηλεκτρονικής». Επειδή η συγκεκριμένη διδασκαλία χρησιμοποιεί ειδικά δικτυακά εργαστήρια εξομοίωσης όσοι /σες συμμετάσχουν στην διδασκαλία θα πρέπει να έχουν κατεβάσει πρώτα στον Υπολογιστή/Laptop/tablet τους το φύλλο εργασίας (.doc) κάνοντας κλικ ΕΔΩ και να το ανοίξουν με ανάλογη εφαρμογή κειμένου. Την ώρα που αναφέρεται στο πρόγραμμα θα πρέπει να μπουν στον σύνδεσμο του Webex όπως φαίνεται παραπάνω να κατεβάσουν και να εγκαταστήσουν στον υπολογιστή τους την εφαρμογή που θα τους ζητηθεί. Στην συνέχεια συμπληρώνουν τα στοιχεία που ζητούνται και πατάνε σύνδεση. Αν κάποιος/α κατά την ώρα της σύνδεσης αντιμετωπίσει πρόβλημα ας επικοινωνήσει για οδηγίες στο 6944527128. Οσοι μαθητές/τριες αν και ανήκουν σε ένα από τα δυο τμήματα δεν εξυπηρετούνται από την ορισμένη μέρα και ώρα του μαθήματος τους μπορούν να συμμετάσχουν στην μέρα και ώρα που θα γίνει η διδασκαλία του άλλου τμήματος. Τέλος αν επιθυμούν και μαθητες του Α1 να συμμετάσχουν και τους ενδιαφέρει το αντικείμενο μπορούν επίσης να συμμετάσχουν σε μια από τις δυο διδασκαλίες

 

* Όσοι μαθητές από άλλα τμήματα ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν κάποια διδασκαλία έχουν αυτή τη δυνατότητα, απλώς έχουν προτεραιότητα οι εγγεγραμμένοι μαθητές του τμήματος.

* Μέγιστος Αριθμός Μαθητών στην Τηλε-Εκπαίδευση ανά Μάθημα: 25

 

                                     Σημειώσεις για Επανάληψη

Αντωνιάδης Γεώργιος - Μαθηματικός  Σημειώσεις

Βελλέ Μαντώ - Βιολόγος

                                                      Α Τάξη Βιολογία

                                                                 Σημειώσεις

Γάτσος Αθανάσιος - Ηλεκτρονικός  Σημειώσεις

Γκούβης Δημήτριος - Οικονομολόγος  Σημειώσεις

Ζυγούρη Λευκοθέα - Αισθητικής

                                                      Β Τάξη Πρώτες Βοήθειες

                                                      Β Τάξη Σύγχρονη Αισθητική

                                                      Β Τάξη Υγεία και Διατροφή

                                                      Γ Τάξη Spa και Λουτροθεραπεία

                                                      Δ Τάξη Κοσμητολογία-Τεχνολογία Υλικών

Ηλίας Νικόλαος - Οχημάτων  Σημειώσεις

Κοντή Μαρία - Οικονομίας 

                                                      Β Τάξη Αρχές Λογιστικής

Κορδογιάννης Γεώργιος - Ηλεκτρονικός

                                                                 Α Τάξη Φυσική     

                                                      Γ και Δ Τάξη Δίκτυα Υπολογιστών

Λεοντή Ευτυχία - Μαθηματικός  Σημειώσεις

Λιαδάκης Στάμος - Ναυτικών 

                                                                 Σημειώσεις (α' μέρος)

                                                                 Σημειώσεις (β' μέρος)

Λίγκος Αργύρης - Μηχανολόγος

                                                      Γ Τάξη Ανελκυστήρες

                                                      Γ Τάξη Εγκαταστάσεις Κλιματισμού

                                                      Γ Τάξη Συστήματα Αυτοκινήτου

                                                      Γ Τάξη Σχέδιο

                                                      Δ Τάξη Τεχνολογία Ελέγχου

Λυμπέρη Βενετία - Αγγλικής

                                                      Β Τάξη Αγγλικά Τομέας Μηχανολογίας

                                                      Γ Τάξη Αγγλικά Γενικής Παιδείας

                                                                 Γ και Δ Τάξη Αγγλικά Τομέας Ναυτικών

Μαζαράκη Χριστίνα - Φιλόλογος

                                                      Β Τάξη Νέα Ελληνικά

                                                      Γ και Δ Τάξη Νέα Ελληνικά

Μαντζουράνη Κάτια - Φυσικοθεραπείας

                                                      Β, Γ και Τάξη Εισαγωγή στη Φυσικοθεραπεία

Μελά Αγγελική - Αισθητικής

                                                      Β Τάξη Ανατομία-Φυσιολογία

                                                                 Γ Τάξη Σύγχρονη Αισθητική

Μιχαλάκης Δημήτρης - Πληροφορικής  Σημειώσεις

Νάτσιος Αντώνιος - Φιλόλογος

                                                                 Α Τάξη Ιστορία

Ξάνθης Ευστάθιος-Ανδρέας - Νοσηλευτικής 

                                                                 Γ και Δ Τάξη Ανατομία-Φυσιολογία

Πρινίτης Μιχαήλ - Οικονομίας  Σημειώσεις

Σγουρίδου Ρωξάνη - Αισθητικής

                                                      Γ και Δ Τάξη Υγιεινή

Στεφάνου Ειρήνη - Αισθητικής

                                                      Β Τάξη Αισθητική

                                                      Γ και Δ Τάξη Αισθητική

Στρούμπα Αικατερίνη - Πληροφορικής  Σημειώσεις

Τζαβλάκης Γεώργιος - Οικονομίας

                                                      Γ και Δ Τάξη ΑΟΘ

Παλαιολόγου Αθηνά -  Φυσικός 

                                                                 Β Τάξη Φυσική

                                                                 Β Τάξη Χημεία

                                                                 Γ και Δ Τάξη Φυσική

                                                                 Σημειώσεις

Τζήκα Μαρία - Πληροφορικής  Σημειώσεις

Τζήρου Γεωργία - Πληροφορικής  Σημειώσεις

Φρανζά Πασχαλία - Κομμωτικής  Σημειώσεις

Χατζηδαρέλλης Νικόλαος - Μηχανολόγος

                                                       Β Τάξη Σχεδιασμός και Περιγραφή Στοιχείων Μηχανών

                                                       Β Τάξη Τεχνολογία Μηχανολογικών Κατασκευών

                                                       Γ και Δ Τάξη Στοιχεία Ψύξης Κλιματισμού

                                                                  Γ Τάξη Στοιχεία Σχεδιασμού Κεντρικών Θερμάνσεων

Χατζηκανέλλης - Καλιμτζής Γεώργιος - Μηχανολόγος

                                                                  Δ Τάξη Στοιχεία Σχεδιασμού Κεντρικών Θερμάνσεων

                                                                  Δ τάξη Στοιχεία Ψύξης - Κλιματισμού

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

ΕΠΙΛΕΓΩ ΕΠΑΛ  

   

ΕΠΙΛΕΓΩ ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΕΠΑΛ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ  

   

ΕΠΙΛΕΓΩ ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΕΠΑΛ ΜΥΤΙΛΗΝΗΣ  

   

Συνδεδεμένοι Χρήστες  

Έχουμε 84 επισκέπτες και κανένα μέλος σε σύνδεση

   

Ο καιρός  

   

Γνωμικά-Ρητά  

   
© Διεύθυνση: Στρατή Μυριβήλη 108, Τ.Κ.: 81100 Μυτιλήνη, Τηλέφωνο/Fax: 22510-47721, E-mail: mail@1epal-esp-mytil.les.sch.gr, site designer ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΜΙΧΑΛΑΚΗΣ ΠΕ19